ASDMB-19.200MHZ-LY-T
Manufacturer:
Abracon Corporation
Mfr.Part #:
ASDMB-19.200MHZ-LY-T
Datasheet:
Description:
Oscillators QFN-4 SMD/SMT XO (Standard) 19.2 MHz
ParameterValue
Height - Seated (Max)0.9 mm
Length2.4892 mm
Width2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Number of Pins4
Height889 µm
PackagingReel
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Frequency19.2 MHz
Frequency Stability10 ppm
Load Capacitance15 pF
TypeXO (Standard)
Operating Supply Voltage1.8 V to 3.3 V
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Max Supply Voltage3.3 V
Min Supply Voltage1.8 V
Supply Current16 mA
Max Supply Current16 mA